Przejdź do treści

Klawisze Dostępności

  • Wersja kontrastowa: Alt  i  1
  • Przejdź do treści strony: Alt i 2
  • Mapa Witryny: Alt i 3
  • Wyszukiwarka: Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Twoja sugestia

Masz pomysł jak usprawnić naszą witrynę lub chcesz zgłosić problem? Skorzystaj z poniższego formularza!
Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie

Powiatowy Urząd Pracy
w Szczytnie

ul. W. Pola 4, 12-100 Szczytno

tel. 89 62 43 287
e-mail:

zobacz dojazd
Starostwo Powiatowe w Szczytnie
wyszukiwanie ofert pracy

Kalendarium

przejdź do kolejnego miesiąca przejdź do kolejnego miesiąca
PnWtŚrCzPtSbN
1234
56
7
891011
12131415161718
19202122232425
262728
29
30
Kalendarium

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne oferty pracy, dodaj swój adres e-mail

6EbxpkmmLJR_-GThYer3CzlkomceyXNOl6EbAUZAmuv542sMfYZjRqjNaov5G_kzLGkqQHjWfXp04PR5r30PEQ

UxB95FeGD_VdqidHDwSxd7lHM6Zk9bI4gl0YQrFRYmL542sMfYZjRqjNaov5G_kzLGkqQHjWfXp04PR5r30PEQ

p53Wxqhf2RqfYqarMNWLYt0QWt-L_EwWNVpFlCGh_pv542sMfYZjRqjNaov5G_kzLGkqQHjWfXp04PR5r30PEQ

_gkjNvPKvVv_BY_Bt7jK9kc8NIRu6aM1o4S1A7fx3ab542sMfYZjRqjNaov5G_kzLGkqQHjWfXp04PR5r30PEQ

7k2RVg-stvCUCWBN7tri6-o-XU8VyBccDuGKBPNrIYf542sMfYZjRqjNaov5G_kzLGkqQHjWfXp04PR5r30PEQ

xlK1-O4pte-XPESbrIdCLNvnxbSaftT6nyEc06-694v542sMfYZjRqjNaov5G_kzLGkqQHjWfXp04PR5r30PEQ

iowt_dKqh9zdXqre3KrrkUXQP821Fs1TBlXEDQRHBFL542sMfYZjRqjNaov5G_kzLGkqQHjWfXp04PR5r30PEQ

csN8i6ktb7j9Q0onO1eIbS1ogmwdagqpzfJWHLKRXOv542sMfYZjRqjNaov5G_kzLGkqQHjWfXp04PR5r30PEQ

uqJE1w0ol1z0nmSxhuoASupRqC-rq5Y95c7UsLb6FnL542sMfYZjRqjNaov5G_kzLGkqQHjWfXp04PR5r30PEQ

Przyznanie statusu bezrobotnego

O status BEZROBOTNEGO może ubiegać się:

  • Obywatel polski poszukujący i podejmujący zatrudnienie lub inną pracę zarobkową na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zatrudnienie lub inną pracę zarobkową za granicą u pracodawców zagranicznych.
  • Cudzoziemiec poszukujący i podejmujący zatrudnienie lub inną pracę zarobkową na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, który:
    • jest obywatelem państw członkowskich Unii Europejskiej,
    • jest obywatelem państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego nienależących do Unii Europejskiej,
    • jest obywatelem państw niebędących stronami umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, którzy mogą korzystać ze swobody przepływu osób na podstawie umów zawartych przez te państwa ze Wspólnotą Europejską i jej państwami członkowskimi,
    • posiada status uchodźcy nadany w Rzeczypospolitej Polskiej,
    • posiada w Rzeczpospolitej Polskiej zezwolenie na pobyt stały,
    • posiada w Rzeczpospolitej Polskiej zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego w Unii Europejskiej,
    • posiada w Rzeczypospolitej Polskiej zezwolenie na pobyt czasowy udzielone w związku z okolicznością, o której mowa w art. 127, art. 151 ust. 1 lub 2 art. 186 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 12 grudnia  2003 r. o cudzoziemcach (Dz. U poz. 1650),
    • posiada w Rzeczpospolitej Polskiej zezwolenie na pobyt czasowy, o którym mowa w art. 114 ust. 1 albo art.  126 ust. 1, albo wizę wydaną w celu wykonywania pracy na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej,
    • posiada w rzeczpospolitej Polskiej zgodę na pobyt ze względów humanitarnych lub zgodę na pobyt tolerowany,
    • korzysta w Rzeczpospolitej Polskiej z ochrony czasowej,
    • ubiega się w Rzeczypospolitej Polskiej o nadanie statusu uchodźcy i małżonków, w imieniu których występują z wnioskiem o nadanie satusu uchodźcy, którzy posiadają zaświadczenie wydanw na podstawie art. 36 ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na tertorium Rzeczposolitej Polskiej (Dz. U. z 2012 r. poz. 680).
  • Cudzoziemiec, który jest członkiem rodziny obywatela państw członkowskich Unii Europejskiej lub obywatela państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o swobodzie przepływu osób.
  • Cudzoziemcy - członkowie rodzin obywateli polskich, którzy uzyskali zezwolenie na pobyt czasowy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej albo po złożeniu wniosku o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy, zezwolenia na pobyt stały lub zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej przebywają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 2 lub art. 206 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach lub na podstawie umieszczonego w dokumencie podróży odcisku stempla, który potwierdza złożenie wniosku o udzielenie zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej, jeżeli bezpośrednio przed złożeniem wniosku o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy, zezwolenia na pobyt stały lub zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej posiadali zezwolenie na pobyt czasowy
  • osoba, która bezpośrednio przed rejestracją jako bezrobotna była zatrudniona nieprzerwanie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez okres co najmniej 6 miesięcy, oraz osobę, o której mowa w art. 1 ust. 3 pkt 3 i 4, niezatrudniona i niewykonująca innej pracy zarobkowej, zdolna i gotowa do podjęcia zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu pracy obowiązującym w danym zawodzie lub w danej służbie albo innej pracy zarobkowej albo jeżeli jest osobą niepełnosprawną, zdolną i gotową do podjęcia zatrudnienia co najmniej w połowie tego wymiaru czasu pracy, nieucząca się w szkole, z wyjątkiem uczącej się w szkole dla dorosłych lub przystępującej do egzaminu eksternistycznego z zakresu programu nauczania tej szkoły lub w szkole wyższej, gdzie studiuje na studiach niestacjonarnych, zarejestrowana we właściwym dla miejsca zameldowania stałego lub czasowego powiatowym urzędzie pracy oraz poszukująca zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej, jeżeli
    • ukończyła 18 lat,
    • nie osiągnęła wieku emerytalnego, o którym mowa w art. 24 ust. 1a i 1b oraz w art. 27. ust. 2 i 3 ustawy z dni 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych
      (Dz. U. z 2009 r. Nr 153, poz. 1227, z późn. zm.),
    • nie nabyła prawa do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy, renty szkoleniowej, renty socjalnej, renty rodzinnej w wysokości przekraczającej połowę minimalnego wynagrodzenia za pracę albo po ustaniu zatrudnienia, innej pracy zarobkowej, zaprzestaniu prowadzenia pozarolniczej działalności, nie pobiera zasiłku przedemerytalnego, świadczenia przedemerytalnego, świadczenia rehabilitacyjnego, zasiłku chorobowego, zasiłku macierzyńskiego lub zasiłku w wysokości zasiłku macierzyńskiego, nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego,
    • nie nabyła prawa do emerytury albo renty z tytułu niezdolności do pracy, przyznanej przez zagraniczny organ emrytalny lub rentowy, w wysokości co najmniej najniższej emerytury albo renty z tytułu niezdolnosci do pracy, o których mowa w ustawie z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych,
    • nie jest właścicielem lub posiadaczem samoistnym lub zależnym nieruchomości rolnej, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93 z późn. zm.) o powierzchni użytków rolnych przekraczających 2 ha przeliczeniowe lub nie podlega ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym z tytułu stałej pracy jako współmałżonek lub domownik w gospodarstwie rolnym o powierzchni użytków rolnych przekraczających 2 ha przeliczeniowe,
    • nie uzyskuje przychodów podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym z działów specjalnych produkcji rolnej, chyba że dochód z działów specjalnych produkcji rolnej, obliczony dla ustalenia podatku dochodowego od osób fizycznych, nie przekracza wysokości przeciętnego dochodu pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 2 ha przeliczeniowych ustalonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego na podstawie przepisów o podatku rolnym, lub nie podlega ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym z tytułu stałej pracy jako współmałżonek lub domownik w takim gospodarstwie,
    • nie złożyła wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej albo po złożeniu wniosku o wpis: - zgłosiła do ewidencji działalności gospodarczej wniosek o zawieszenie wykonywania działalności gospodarczej i okres zawieszenia jeszcze nie upłynął, albo - nie upłynął jeszcze okres do, określonego we wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej, dnia podjęcia dzialalności gospodarczej,
    • nie jest osobą tymczasowo aresztowaną,
    • nie odbywa kary pozbawienia wolności, z wyjątkiem kary pozbawienia wolności odbywanej poza zakładem karnym w systemie dozoru elektronicznego,
    • nie uzyskuje miesięcznie przychodu w wysokości przekraczającej połowę minimalnego wynagrodzenia za pracę, z wyłączeniem przychodów uzyskanych z tytułu odsetek lub innych przychodów od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach bankowych,
    • nie pobiera na podstawie przepisów o pomocy społecznej zasiłku stałego,
    • nie pobiera, na podstawie przepisów o świadczeniach rodzinnych, świadczenia pielęgnacyjnego lub dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu samotnego wychowania dziecka i utraty prawa do zasiłku dla bezrobotnych na skutek upływu ustawowego okresu jego pobierania,
    • nie pobiera po ustaniu zatrudnienia świadczenia szkoleniowego, o którym mowa w art. 70 ust. 6 ustawy,
    • nie podlega, na podstawie odrebnych przepisów, obowiązkowi ubezpieczenia społecznego, z wyjatkiem ubezpieczenia społecznego rolników,
    • nie pobiera na podstawie przepisów o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów zasiłku dla opiekuna. 

 

W razie pytań prosimy o kontakt:

Imię i nazwisko Telefon  
Wioletta Elbruda  89 621 77 39

pokój nr 20

parter

Monika Rekosz  89 621 77 37
Monika Wołosz  89 621 77 36
Utworzono: 2012-08-03 10:33 | Redagował: Izabela Śmilecka 2018-02-08 08:45
Drukuj Zapisz jako pdf Odwiedziny: 2236
  • ZvoNGFD48IphPtjNb3LeSphsSRNBllhO9P1exlExXusJWbC2ay3GP-5jx6MlAclpnSED9J6iL89U1jyTZo1Zcg

  • 7QZowouGVbmRSzRXNEQkJr9rtlILKVTgGiQkndTK4RAJWbC2ay3GP-5jx6MlAclpnSED9J6iL89U1jyTZo1Zcg

  • M3Yctl8jsd5u5FwVoZlw71YZ647AZaoMgBxHC9Ksw_QJWbC2ay3GP-5jx6MlAclpnSED9J6iL89U1jyTZo1Zcg

  • UGfXg2t-caUTshTLkeh5YPWUP4ehmc1VVNsgUOQbg1kJWbC2ay3GP-5jx6MlAclpnSED9J6iL89U1jyTZo1Zcg

  • -XhzN1mpDBcwht19H0NI2_TY8-PnNIwQFyG4uMsSBycJWbC2ay3GP-5jx6MlAclpnSED9J6iL89U1jyTZo1Zcg

  • TKJUqLgb9RaUSWoq6q6pRldpJc9yhIPSMlJLsboPPsMJWbC2ay3GP-5jx6MlAclpnSED9J6iL89U1jyTZo1Zcg

  • T5UTiuMSMAMzoHtWbg0tnN-iOUEEk87-62tNdEAxzDMJWbC2ay3GP-5jx6MlAclpnSED9J6iL89U1jyTZo1Zcg

  • lsef-HjN2kRqqtnU2840_858IbwJTSyfngI78aDlUDQJWbC2ay3GP-5jx6MlAclpnSED9J6iL89U1jyTZo1Zcg

  • Tkp1SjXZsmNDChGmQ5gynqulF7rmx3zz-PLuhpNgvtMJWbC2ay3GP-5jx6MlAclpnSED9J6iL89U1jyTZo1Zcg

  • LyhQ05juh_Gnq9Io77cLp0Vu19MYxPv_HF8qlAkPVzv542sMfYZjRqjNaov5G_kzLGkqQHjWfXp04PR5r30PEQ

  • IEI-tHaI8FbhgOqLA5yi9i-tBGzCIUzKILy68-eAx0D542sMfYZjRqjNaov5G_kzLGkqQHjWfXp04PR5r30PEQ

  • SXPKJXL0wCnWzBiKBL8I_28E4g7uNKE_k0dF7BiauZL542sMfYZjRqjNaov5G_kzLGkqQHjWfXp04PR5r30PEQ

  • LtLZrQhL1eevQZP9nD4KBs4w7o4vfuri9l9A0e0Csaj542sMfYZjRqjNaov5G_kzLGkqQHjWfXp04PR5r30PEQ

  • PDwp2u6_S5Sj1bWiE2X1fWf6Vpcl34tDqBavFgDKHgr542sMfYZjRqjNaov5G_kzLGkqQHjWfXp04PR5r30PEQ

  • g31OAGGr335OrKmSCNIVgNm0Gizjw_VPuKY1PAK8lxH542sMfYZjRqjNaov5G_kzLGkqQHjWfXp04PR5r30PEQ

  • 32V4yxipk4TVz3Dy4_pJ_EoZRA6WAcDT1j-GWna6lMb542sMfYZjRqjNaov5G_kzLGkqQHjWfXp04PR5r30PEQ

  • WQpcXC7Gl_zFuD6trJ0hnINgIZOZ2sgYEMJgxTtF8Af542sMfYZjRqjNaov5G_kzLGkqQHjWfXp04PR5r30PEQ

  • JfDSeOmLYARmipGIDWgm2d_MD6k2n-pzhRVs8GyqStf542sMfYZjRqjNaov5G_kzLGkqQHjWfXp04PR5r30PEQ

  • 3ANKFIrKtgj3QDYGgj53FxhMdRelRAGYzRir_goy3gP542sMfYZjRqjNaov5G_kzLGkqQHjWfXp04PR5r30PEQ

  • 8zWb6hFBFgHej3tK-tIfMxeHpIJwpT613r9MxM2SII3542sMfYZjRqjNaov5G_kzLGkqQHjWfXp04PR5r30PEQ

Projektowanie stron: IntraCOM.pl